TEKNİK ÖĞRETMENLERİN UMUDU OLACAK BİR DERNEK KURULUYOR HABERİNİZ VAR MI?

TEKNİK ÖĞRETMENLERİN UMUDU OLACAK BİR DERNEK KURULUYOR HABERİNİZ  VAR MI?

TEKNİK ÖĞRETMENLERİN UMUDU OLACAK BİR DERNEK KURULUYOR HABERİNİZ  VAR MI?

TEKNİK ÖĞRETMENLERİN UMUDU OLACAK BİR DERNEK KURULUYOR HABERİNİZ  VAR MI?,Teknik öğretmenlerin günümüzde bir çok sıkıntısı var. Atanamama, özel sektörde iş durumu, mühendislik tamamlamadaki haksızlıklar  bu sorunların başında gelmekte. Birkaç gönüllü arkadaşımız bu sorunlarla savaşıp güç birliği ile üstesinden gelmek için kolları sıvadılar.

teknik-ogretmenlerin-umudu-olacak-bir-dernek-kuruluyor-haberiniz-var-mi

teknik-ogretmenlerin-umudu-olacak-bir-dernek-kuruluyor-haberiniz-var-mi

Yıllardır teknik öğretmenlerin atamalarda  nasıl madur olduğunu tüm Türkiye gördü bizler ise yaşadık. Herkesin tek tek sesi çıktı ama cılız sesler yerlerine ulaşmadı. Tabi teknik eğitimin birleştiği bir mecra olmadığı için mühendisler odasıda  baskılarını arttırdı. En son mühendislik sınavında resmen Teknik Öğretmenlerin mühendislik tamamlamasının önüne geçilmek istendi. Halbu ki Anadolu’da, doğuda bir çok mühendislik fakültesine artık çok düşük netlerle girilebiliyor.

 Neden TEKNİK ÖĞRETMENLER Dernek Kurmalı

Hükümetin 7-8 yıldır seslendirdiği “Meslek Lisesi Memleket Meselesi” sloganını artık hükümete gür sesle hatırlatmak gerekiyor. Atamalarda verilen komik kontenjanlara itiraz etmek gerekiyor. Mühendislik sınavında kasten yapılan (ve bence Teknik Öğretmenlere yapılan bir operasyondur) soruların zorluk derecesindeki oynamaları  gerekli mercilere iletmek gerekiyor.

Yukarıda saydığımı bir çok nedenden ötürü TEKNİK ÖĞRETMENLERİN BİR DERNEGE ihtiyacı var. Bu iş için kollarını sıvayan arkadaşlara destek vermekte bizim boynumuzun borcudur. Haydi birleşelim ve daha kuvvetli sesimizi duyuralım…

 

DERNEĞİN KURULUŞ AMAÇLARI, TÜZÜĞÜNDE YER ALACAK BAŞLIKLAR

1-Mühendislik Tamamlama Sınavı Kaldırılarak Formasyon Olarak Verilmelidir. Sınav kaldırılmıyorsa baraj kaldırılıp sıralama sınavı haline getirilmelidir.
2-Mühendislik Tamamlama eğitimine Vakıf Üniversiteleri dahil edilmelidir.
3- Uzaktan eğitim veya Özel sınıflar açılarak yaz okulu gibi veya haftasonu dersler verilerek eğitimin tamamlanması için eğitim şartları geliştirilmelidir.
4- Yapı ressamlıgı ve tasarımı öğretmenlik bölümlerine Mimarlık tamamlama verilmelidir.
5-Öğretmenlik atamalarında teknik öğretmen alımı sayısını artırılmalı
6-Teknik Öğretmenlerinin özlük haklarında iyileştirilmeler yapılmalı
7-Kamuda çalışan Teknik öğretmenlerinin kadro çalışmaları yapılmalı ve özlük haklarının iyileştirilmesi yapılmalı
8- Meslek liselerinin sayısı artırılmalı ve kaliteleri yükseltilmeli. Verilmesi gereken önemin verilmesi sağlanmalı.

Buluşma Noktası

DERNEK KURULUŞ TOPLANTISI İÇİN MECİDİYEKÖY’DE BİR DERSHANE SINIFI KİRALADIK ARKADAŞLAR. TOPLANTIYA KATILACAK ARKADAŞLARLA MECİDİYEKÖY METROBÜS DURAĞI ÇIKIŞINDA BULUŞUP ORADAN TOPLANTI YAPACAĞIMIZ DERSHANEYE BERABER GEÇECEĞİZ.
25 eylül SAAT 12:30’DA MECİDİYEKÖY METROBÜS DURAĞI ÖNÜNDE BULUŞUYORUZ.


  • Yazıyı Beğendin mi?  
elektrik

1988 Karabük dogumluyum ilköğretim ve ortaöğretimimi karabükte tamamladım.Ankara Üniversitesi Endüstriyel Otomasyon Mezuniyet=2008, Gazi üniversitesi Elektrik Öğretmenligi Mezuniyet=2012, Katü Elektrik-Elektronik Mühendisligini yarıda bırakıp Gazi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği okuyorum. facebooktan takip etmek için; https://www.facebook.com/yasinhocammm

Benzer Yazılar


Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*