Polifonik Kapı Zili Devresi

Polifonik Kapı Zili Devresi

Polifonik Kapı Zili Devresi

Polifonik Kapı Zili Devresi nde her butona bastığınızda farklı bir melodi vermektedir. Yaklaşık 2 dakikada 8 farklı melodi çalabilir. UM3482 entegreSİ ile 12 farklı polifonik melodi üretmek mümkündür. Polifonik melodi ne diye soracak olursanız eski telefonların zil sesleri polifoniktir.UM3482 entegresine bağlı c1 kondansatörünü ve r2 direnc değerlerini değiştirerek ayar yapabilirsiniz.1 bacagı görüleceği üzere giriş bacağıdır. Burdan gelen sinyal neticesinde çıkış entegremiz çıkış verecektir.

R1 direncini 1/2w kullanmanızı tavsiye ederim.

DİKKAT EDİLMESİ GEREK EN ÖNEMLİ NOKTALARDAN BİRİSİ GİRİŞTE GÖRDÜGÜNÜZ GİBİ 230V AC  VARDIR YANİ YÜKSEK GERİLİM BU YÜZDEN DEVREYİ ÇALIŞTIRDIKTAN SONRA KESİNLİKLE DEVREYE TEMAS ETMEYİNİZ HATTA MÜMKÜNSE DEVREYE GÖRE BİR KUTU BULUP İÇİNE KOYMALISINIZ.

Polifonik Kapı Zili Devresi

Polifonik Kapı Zili Devresi

[wp_ad_camp_1]

ac187 bacakları

ac187 bacakları

Bu devre electroshematic sitesine aittir.

Polifonik Kapı Zili Devresi, kapı zili devresi, zil devresi, melodi zil devresi


  • Yazıyı Beğendin mi?  1
Sonraki Yazı
elektrik

1988 Karabük dogumluyum ilköğretim ve ortaöğretimimi karabükte tamamladım.Ankara Üniversitesi Endüstriyel Otomasyon Mezuniyet=2008, Gazi üniversitesi Elektrik Öğretmenligi Mezuniyet=2012, Katü Elektrik-Elektronik Mühendisligini yarıda bırakıp Gazi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği okuyorum. facebooktan takip etmek için; https://www.facebook.com/yasinhocammm

Benzer Yazılar


Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*