P10 Led Tabela Baglantısı

P10 Led Tabela Baglantısı

Bu devre, ” *Elektronik devreler*, *P10 Led Tabela Baglantısı*  Led Tabela Baglantısı* hobi devreleri* ” ile etikenlendi.

P10 Led Tabela Baglantısı

Led tabela ve Elektronik Devreler için tıklayınız.

Arkadaşlar öncelikle p10 tabelada kayan yazı yapmak için lazım olan elemanlar:

1=P10 tabela

2=Kart(tercihim tf-a5u)(saat ve sıcaklık gösterir)

3=Güç kaynagı

4=Data kablosu

Bu malzemeleri tedarik ettikten sonra kart baglantımız aşağıda fotoda gördügünüz gibidir.Dikkat etmeniz gereken ok yönü gösteren tarafın tersine baglantı yapılıyor.

Eğer ki sütün eklemek isterseniz direkt yanına bir tane daha p10 tabela koyup data kablosuyla ek yapıyoruz ok yönünde videoda gösterdim(karttan başka çıkış almamıza gerek yok).

 

P10 Led Tabela Baglantısı SATIR EKLEMEK İÇİN

p10-led-tabela-nasıl-yapılır

p10-led-tabela-nasıl-yapılır

P10 Led Tabela Baglantısı Videosu

Yapılabilecek hatalardan biride data kablosunu ters baglarsanız saçma sapan yanacaktır tabelanız.Data girişini ters çevirerek baglantıdında düzelecektir.

Bir diger hata power led programında boyutu girerken genişlik 32 yükseklik 16 gireceksiniz. Bunu girdiginizde yazı yazma ekranı çok küçük olacak bu sorun degil onuda ekranın hemen yanındaki + işaretine basarak büyüteceksiniz.

Power led programı ile yaptıgımız programı flasha atıyoruz ve flashımızın içinde power led adında bir klasör oluşuyor daha sonra kartımıza takıyoruz tabelamızda “ok” yazısı çıkıyor flashı çıkardıgımızda direkt yazıyı oynatmaya başlıyor

 

P10 Led Tabela Baglantısı şeması

 

 

p10-tabela-baglantisi-1

p10-tabela-baglantisi-1

p10-tabela-baglantisi-2

p10-tabela-baglantisi-2

p10-tabela-baglantisi-3

p10-tabela-baglantisi-3

 


  • Yazıyı Beğendin mi?  
Önceki Yazı
Sonraki Yazı
elektrik

1988 Karabük dogumluyum ilköğretim ve ortaöğretimimi karabükte tamamladım.Ankara Üniversitesi Endüstriyel Otomasyon Mezuniyet=2008, Gazi üniversitesi Elektrik Öğretmenligi Mezuniyet=2012, Katü Elektrik-Elektronik Mühendisligini yarıda bırakıp Gazi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği okuyorum. facebooktan takip etmek için; https://www.facebook.com/yasinhocammm

Benzer Yazılar


Yapına Yorumlar (5)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*