Hassas Fm Verici

Hassas Fm Verici

Hassas Fm Verici

Hassas Fm Verici, Arkadaşlar sitemizde bir çok fm verici paylaştık.Elektronik alanına bulaşmış ve elektronik devreler meraklılarının kesinlikle bulaştıgı bir devredir.  Bugunde elime geçen farklı bir devreyi sizinle paylaşmak istedim Bu tarz devrelerde sıkıntı olan ayarı tutturmaktır. Bu ayarda devremizdeki c4 trimer( ayarlı kondansatör) değerini degiştirerek ve bobin sarımını dogru yaparak ayarlarız. Bobin sarımı 6 ile 8 tur arasında bunu deneyerek en iyi çözebilirsiniz. Bobin biliyorsunuz ki normal bir kablo degil üzerinde yalıtkan olan farklı bir iletken. Anten uzunlugunu 1m yapınız.

Tavsiyem ilk olarak borda kurunuz denemelerinizi yapıp en iyi hangi degerlerde aldıgınızı not  alıp daha sonra baskı devresini çıkarınız.

Deneme aşamasında ise bir telefonun radyo arama kısmındantek tek kanalları sorgulayınız. s3 minilerde bildigim kadarıyla radyo var veya ufak bir radyodan kontrol edebilirsiniz. Mikrofona ufak dokunuşlarla sesi radyodan duyabilirsiniz.

Hassas Fm Verici

Hassas Fm Verici


  • Yazıyı Beğendin mi?  1
elektrik

1988 Karabük dogumluyum ilköğretim ve ortaöğretimimi karabükte tamamladım.Ankara Üniversitesi Endüstriyel Otomasyon Mezuniyet=2008, Gazi üniversitesi Elektrik Öğretmenligi Mezuniyet=2012, Katü Elektrik-Elektronik Mühendisligini yarıda bırakıp Gazi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği okuyorum. facebooktan takip etmek için; https://www.facebook.com/yasinhocammm

Benzer Yazılar


Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*