Autocad-Elektrik Proje Çizimi Ders 1

Autocad-Elektrik Proje Çizimi Ders 1

Bu konu, Autocad-Elektrik Proje Çizimi Ders 1autocad mimari çizim, autocad elektrik tesisat çizimautocad tesisat çizimi, Autocad-Elektrik Proje Çizimi Ders 1, olarak etiketlenmiştir.

Autocad-Elektrik Proje Çizimi Ders 1

En basit şekilde anlatmaya çalıştım anlamayan arkadaşlar yorum bırakırsa kuçuk küçük videolar çekerek sorularını cevaplayabilirim.

Merhaba arkadaşlar videoda bahsetmiştik kullandığımı komutları sitemizde paylaşacaktır. İlk olarak autocadde mimari çizimde line komutu kullandık bunun la iç duvarlarımızı çizmişdik daha sonra offset komutu kullanarak dış duvarlarımızı çizdik ve birleşmeyen yerleri chamfer komutu ile birleştirdik. Offset komutu ile nerdeyse tüm çizimimizi tamamladık.

Offset komutuyla çizimimizi yaparken mimarimizde istemediğimiz çizgiler çıktı bunları trim ile budadık ve auto cadde mimari çizimimizi yapmış olduk.

Autocad-Elektrik Proje Çizimi Ders 1 Kullanılan Komutlar Bu Ders İçin;

-line =çizgi

-offse t=öteleme

-chamfer =pah kırma

-trim =budama


  • Yazıyı Beğendin mi?  3
elektrik

1988 Karabük dogumluyum ilköğretim ve ortaöğretimimi karabükte tamamladım.Ankara Üniversitesi Endüstriyel Otomasyon Mezuniyet=2008, Gazi üniversitesi Elektrik Öğretmenligi Mezuniyet=2012, Katü Elektrik-Elektronik Mühendisligini yarıda bırakıp Gazi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği okuyorum. facebooktan takip etmek için; https://www.facebook.com/yasinhocammm

Benzer Yazılar


Yapına Yorumlar (9)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*