Atatürk Led Tabela

Atatürk Led Tabela

 

Atatürk Led Tabela

Led tabela ve Elektronik Devreler için tıklayınız.

Atatürk Led Tabela için iki ayrı devre yaptım birinci kısım yazının yazdığı devre diğeri ise animasyon devresi yani tabelayı kontrol eden devre.

Devreyi yaparken zorluk çekebileceğiniz kısım transistör seçimi keza bende bu yanlışa düştüm başta.

Bc237 kesinlikle kullanmayın 100ma e kadar dayanıyor biraz yüklenince kollektör emiter tetiklenmeden direk iletime geçiyor ,

Atatürk Led Tabela adlı elektronik devremde bc639 (1A e kadar dayanıyor) kullandım baskı devresinide ona göre çizdim.Siz farklı bir transistör kullanırsanız bacakları farklı olacağı için transistör bağlantısını değiştirin.

Bir diğer sorunsa soğuk lehim.Tabela kısmındaki lehimleri dikkatli yapmanızı öneririm.Özellikle 4 lü 5 li serilerde 1 led bile kısa devre olsa 4 üde yanmıyor ledlerin.Çizdigim baskı devresinde atlamar var.Bu atlamalarda eger ki sıkıntı yaşarsanız yorum bırakabilirsiniz.

BU DEVRE TAMAMEN elektrikforum.net e AİTTİR.

Atatürk Led Tabela Videosu

 

 

Atatürk Led Tabela Görselleri

atatürk kayan yazi

atatürk kayan yazi

atatürkr led tabela

atatürkr led tabela

Atatürk Led Tabela Dökümanlarını indirmek için tıklayınız.


  • Yazıyı Beğendin mi?  
Önceki Yazı
Sonraki Yazı
elektrik

1988 Karabük dogumluyum ilköğretim ve ortaöğretimimi karabükte tamamladım.Ankara Üniversitesi Endüstriyel Otomasyon Mezuniyet=2008, Gazi üniversitesi Elektrik Öğretmenligi Mezuniyet=2012, Katü Elektrik-Elektronik Mühendisligini yarıda bırakıp Gazi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği okuyorum. facebooktan takip etmek için; https://www.facebook.com/yasinhocammm

Benzer Yazılar


Yapılan Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*