2 röle sürme devresi

2 röle sürme devresi

2 röle sürme devresi

2 röle sürme devresi ile iki röleyi eş zamanlı sürme imkanı buluyoruz. Pic ile yaptığımız devrelere çok rahat bir şekilde takviye devre olarak ekleyebiliriz. Gerekli olan giriş  gerilimi ile transistörleri tetikliyoruz ve sonuç olarakta iki rölemize bağladığımız her şeyi çalıştırabiliriz.

İsterseniz giriş gerilimi kontrolü için bir buton koyup kontrollü şekilde röleleri sürebilirsiniz veya her röleye büton koyarak röleleri kontrol edersiniz başka bir yoluda pic gibi bir mikrodenetleyiciden aldığınız sinyali yükselterek ( transistör vs gibi) girişe uygulayarak röleleri sürebilirsiniz.Dediğim gibi her devreye uyarlanabilecek çok kullanışlı bir devre.

Transistör seçiminizi lütfen baglayacağınız yüke göre seçiniz yoksa transistörler aşırı akıma dayanamayıp yanacaktır.

iki röle sürme devresi

iki röle sürme devresi

2 röle sürme devresi, röle sürme devresi, röle sürme, pic ile röle sürme


  • Yazıyı Beğendin mi?  1
Önceki Yazı
elektrik

1988 Karabük dogumluyum ilköğretim ve ortaöğretimimi karabükte tamamladım.Ankara Üniversitesi Endüstriyel Otomasyon Mezuniyet=2008, Gazi üniversitesi Elektrik Öğretmenligi Mezuniyet=2012, Katü Elektrik-Elektronik Mühendisligini yarıda bırakıp Gazi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği okuyorum. facebooktan takip etmek için; https://www.facebook.com/yasinhocammm

Benzer Yazılar


Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*