Sıcaklıkla Motor Hız Kontrolü Devresi

Sıcaklıkla Motor Hız Kontrolü Devresi

Elektronik Devreler elektrik 406 views
sponsorlu reklam

Merhaba arkadaşlar daha önce Sıcaklıkla Motor Hız Kontrolü Devresi ni paylaşmıştım şimdide çalışır vaziyette öğrencilerimizin ödevini koyuyorum. Sitemizde devreyi bulabilirsiniz.

Devrede dikkat edilmesi gereken nokta motor seçimi önemli ve 1k lık ntc kullanırsanız devreniz çok duyarlı olur. Sıcaklık sensörünün omajı yüksek kullanılırsa sıcaklık aralıgı artıyor ve ufak değişikliklerde degişim olmuyor o yüzden 1k lık ntc kullanmanızı öneriyorum. Yukarda devrenin linkini paylaştım.

Bu projeyi farklı bir şekilde laptop sogutucusu yaparak onda kullandık ve gerçekten çok kararlı bir şekilde çalışıyor. Devrede kullanılan lm317 ile de gerilim ayarı yapılıyor.

 

Sıcaklıkla Motor Hız Kontrolü Devresi, motor hız kontrol devresi, dc motor sıcaklıkla hız kontrol devresi, sıcaklıkla hız ayarı

Sosyal Ağlarda Paylaş

{elektrik}

1988 Karabük dogumluyum ilköğretim ve ortaöğretimimi karabükte tamamladım.Ankara Üniversitesi Endüstriyel Otomasyon Mezuniyet=2008, Gazi üniversitesi Elektrik Öğretmenligi Mezuniyet=2012, Katü Elektrik-Elektronik Mühendisligi Devam ediyor. facebooktan takip etmek için; https://www.facebook.com/yasinhocammm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir