Elektrik Öğretmeninin Çilesi

Makaleler elektrik 268 views
sponsorlu reklam

Elektrik Öğretmeninin Çilesi

Elektrik Öğretmeninin Çilesi

Elektrik Öğretmeninin Çilesi

Aslında başlık Elektrik Öğretmenliğinin çilesinden çok Teknik Eğitim Fakültesi’nin çilesi olarak değiştirilmesi gerekirken  son atamalarda yaşanan büyük haksızlık nedeniyle atanmayı bekleyen Elektrik Öğretmeni kardeşlerimin sorununu dile getirmek istedim.

Türkiye’deki Meslek liseleri incelendiğinde hemen hemen hepsinde Elektrik Öğretmenliğine ait bölümlerin olduğunu hatta kırsal kesimlerin bir çoğun da ise Elektronik bölümüyle ilgili hiçbir dalın olmadığını biliyoruz. Gel gelelim son atamalarda yüksek mevkideki devlet memurlarını yalan yanlış bilgilerle kandırarak Elektronik Öğretmenliği ataması arttırılmış ve arttırılırken Elektrik Öğretmenliği kontenjanından çalarak bu yapılmış. Şuan Türkiye’deki Elektrik ve Elektronik  açıkları kıyaslandığında Elektrik Öğretmenliği açığının çok daha fazla olduğu biliniyor. Haksızlık bu kadar bariz bir şekilde belliydi bu maduriyetin hemen giderilmesi gerekiyor. Çok kulis yapanın değil hakkedenin atandığı bir sınav çok daha geçerli olacaktır. Biz adaletin yerini bulacağına inanıyoruz.

Eğer ki Elektronik Öğretmeni Kardeşlerimiz atanmayı istiyorsa Elektrik Öğretmenliği açıklarını yalan yanlış saptırarak değil gerçek sorunları masaya yatırarak kontenjanlarını arttırması gerekiyor.

Elektrik Öğretmenleri hiçbir zaman fazlasını istemedi sadece hakkı olanı istedi. Bu haksızlığa dur denilip tüm illerdeki açıkların tam olarak belirlenerek bir kontejan oluşturulması gerekmektedir.

Elektrik Öğretmeninin Çilesi, elektrik öğretmenliği, atanamayan elektrik öğretmenleri, teknik eğitim atanamıyor, teknik eğitimin çilesi

Sosyal Ağlarda Paylaş

{elektrik}

1988 Karabük dogumluyum ilköğretim ve ortaöğretimimi karabükte tamamladım.Ankara Üniversitesi Endüstriyel Otomasyon Mezuniyet=2008, Gazi üniversitesi Elektrik Öğretmenligi Mezuniyet=2012, Katü Elektrik-Elektronik Mühendisligi Devam ediyor. facebooktan takip etmek için; https://www.facebook.com/yasinhocammm

“Elektrik Öğretmeninin Çilesi” üzerine 7 yorum

 1. Hshsb dedi ki:

  Subat atamasinda elektrik 200 kadro

  1. elektrik dedi ki:

   İnş ben sonuna kadar destek olacağım. Bu yazıya yorum yapıp paylaşırsanız googlede üst sıralara çıkacaktır ufakta olsa bizim içim kamu oyu oluşacaktır.

 2. merhaba Elektrik öğretmenliği dedi ki:

  Meslek liselerinin bel kemiği olan bu bölüm son zamanlarda üzerine oyun oynayarak. kontenjan dağılımında hak ettiği kontenjan ı alamadı. eylül atamasında komik bir şekilde 49 Kontenjan aldı. Bu hatanın Şubat atamasında düzeltilmesi umuduyla. Lobi yapanlar değil hak edenler atansın.

  1. elektrik dedi ki:

   Hocam inş bu şekilde devam ederek ,Elektrik öğretmeni hakkını alacak. Şu anda bile bu yazı” elektrik öğretmeninin çilesi” olarak aratıldıgında googlede 1. sıraya yerleşti. Ne kadar çok okutabilirsek o kadar çok kamuoyu oluşturabiliriz.

 3. abdulselam cini dedi ki:

  Biz elektrik öğretmenleri olarak bu şubatta 250 kadro verilerek magduriyetimiz in ancak giderilecegini umut ediyoruz.

  1. elektrik dedi ki:

   Ben yakın zamanda 3-5 sitede daha paylaşım yapacam inş kendi adımıza elimizden geleni yapacaz yeterki elektrik öğretmeni madur olmasın.

 4. ayhan dedi ki:

  ELEKTRİK öğretmenlerinin magduriyetinin giderilmesi için 200 kadro rica ediyoruz.yaşımızın cogu 30 ve üstü.,ülkemize hizmet etmek istiyoruz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir