Classipress AMP Kurulumu

Makaleler elektrik 12 views
sponsorlu reklam

Classipress AMP Kurulumu

Classipress AMP kullanımı hiç beklenmedik bir şekilde önem kazanmış ve bugün internet siteleri için köklü bir yapı halini de almıştır. Çünkü artık Google arama motoru AMP olan sitelere çok daha fazla önem veriyor. Özellikle de bu yıl içinde Google SEO kriterleri arasında AMP’yi ön planda tutarak bu sitelerinde yerlerini daha da yükseltmeyi başardı.

amp-kurulumu2

amp-kurulumu2

Peki, sitenizde AMP yok ise o zaman bu eklentiyi sitenize nasıl kurmanız gerekiyor bir bilginiz var mı? Aşağıda sizlere kurulum hakkında bilgi vermek istedim. Ancak ilk önce AMP ne demektir bunun tanımıyla başlamanın daha doğru olabileceğini düşünüyor.

Her türlü WordPress amp kurulumu talepleriniz için skype adresi: info@seslichat.com

 

 

AMP nedir?

AMP mobil sayfa anlamına gelen bir kelimedir. İsminden de anlayacağınız gibi Google bu projeye büyük önem veriyor. Mobil sayfaların internet üzerinden kullanıcılar en hızlı bir şekilde gösterilmesine dayanan bir sistem. Google artık algoritmasında kullanıcı odaklı olmasına dikkat ediyor. Bu sayede insanlara doğru kaynak ve doğru bilginin en hızlı şekilde ulaştırılmasını sağlamış oluyor. Günümüzde internet kullanımlarına baktığımız da ise masaüstü bilgisayar kullanımının giderek azaldığı ve mobil kullanımında çok daha öne çıktığını görüyoruz. Dolayısıyla Google’de bunun farkında olduğundan dolayı da insanlara ihtiyaçlarını tam olarak sağlamayı tercih ediyor.

 

 

Classipress AMP Kurulumu

AMP ne demek sorusuna yanıt verdiğimizi düşünüyorum. Dolayısıyla burada içerik yönetim sistemi kullanan her sitenin AMP olmasına dikkat etmesi gerekiyor. Daha önceden de belirttiğimiz üzere Google Automattic çatısı altında hizmet sağlayan WP’ye destek vermiş ve AMP sistemine önem vermeye başlamıştı. Web sitenizin hangi sektör içerisinde olduğunun hiçbir önemi yok eğer ki siz WP Classipress AMP kurulumu nu gerçekleştirmek istiyorsanız o zaman bu sürecin ilk başlangıcı olarak Automattic tarafından geliştirilmiş olan resmi Classipress AMP eklentisi kurumu ile başlanılması daha doğru olacaktır. Sistemin kurulması oldukça basit ve kurulmasının hemen ardından da siteniz üzerindeki sayfaların mobil uyumu da gerçekleştirilmiş olacaktır. Kurma işlemini tamamlamanızın ardından ayarlar sekmesinden AMP eklentinizin de aktif edilmesi gerekiyor.

Bu eklenti ile birlikte sitenizdeki renk düzenini, etiketlemeleri, kategorileri de değiştirebiliyorsunuz. Bunların dışında olan her türlü işlemler otomatik olarak kendisi gerçekleştiriliyor. Bazen sektörel olarak farklı bir düzen kullanılması gerekebiliyor. Bu noktada ise farklı bir eklenti daha kurulması gerekiyor. Bu eklentiyi de aktif hale getirdiğiniz de sitenizin ihtiyacı olan her türlü işlemi de gerçekleştirmiş olacaksınız.

Sonuç olarak bu bilgileri nereden bulabilirim ve Classipress AMP Kurulumu konusunda daha ne yapabilirim derseniz sitemizi takip edebilir ve güncel bilgilere de ulaşabilirsiniz. Eklentiler konusunda her türlü bilgileri sitemiz aracılığı ile görebilirsiniz. Eğer bu konuda profesyonel destek almak isterseniz port yazılımdan savaş bey bu konuda size destek olacaktır tek yapmanız gereken kendisi ile info@seslichat.com skype adresi üzerinden veya savas@port.com.tr mail adresinden iletişime geçmeniz

Her türlü WordPress amp kurulumu talepleriniz için skype adresi: info@seslichat.com

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{elektrik}

1988 Karabük dogumluyum ilköğretim ve ortaöğretimimi karabükte tamamladım.Ankara Üniversitesi Endüstriyel Otomasyon Mezuniyet=2008, Gazi üniversitesi Elektrik Öğretmenligi Mezuniyet=2012, Katü Elektrik-Elektronik Mühendisligi Devam ediyor. facebooktan takip etmek için; https://www.facebook.com/yasinhocammm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir