Autocad-Elektrik Proje Çizimi Ders 1

Autocad-Elektrik Proje Çizimi Ders 1

Makaleler elektrik 641 views
sponsorlu reklam

Bu konu, Autocad-Elektrik Proje Çizimi Ders 1autocad mimari çizim, autocad elektrik tesisat çizimautocad tesisat çizimi, Autocad-Elektrik Proje Çizimi Ders 1, olarak etiketlenmiştir.

Autocad-Elektrik Proje Çizimi Ders 1

En basit şekilde anlatmaya çalıştım anlamayan arkadaşlar yorum bırakırsa kuçuk küçük videolar çekerek sorularını cevaplayabilirim.

Merhaba arkadaşlar videoda bahsetmiştik kullandığımı komutları sitemizde paylaşacaktır. İlk olarak autocadde mimari çizimde line komutu kullandık bunun la iç duvarlarımızı çizmişdik daha sonra offset komutu kullanarak dış duvarlarımızı çizdik ve birleşmeyen yerleri chamfer komutu ile birleştirdik. Offset komutu ile nerdeyse tüm çizimimizi tamamladık.

Offset komutuyla çizimimizi yaparken mimarimizde istemediğimiz çizgiler çıktı bunları trim ile budadık ve auto cadde mimari çizimimizi yapmış olduk.

Autocad-Elektrik Proje Çizimi Ders 1 Kullanılan Komutlar Bu Ders İçin;

-line =çizgi

-offse t=öteleme

-chamfer =pah kırma

-trim =budama

Sosyal Ağlarda Paylaş

{elektrik}

1988 Karabük dogumluyum ilköğretim ve ortaöğretimimi karabükte tamamladım.Ankara Üniversitesi Endüstriyel Otomasyon Mezuniyet=2008, Gazi üniversitesi Elektrik Öğretmenligi Mezuniyet=2012, Katü Elektrik-Elektronik Mühendisligi Devam ediyor. facebooktan takip etmek için; https://www.facebook.com/yasinhocammm

“Autocad-Elektrik Proje Çizimi Ders 1” üzerine 6 yorum

 1. Demeto diyor ki:

  Hocam çok teşekkürler,Autocad öğrenmek isteyen herkese çok faydalı olacağını düşünüyorum.Kendi adıma derslerin devamını bekliyorum ✌

  1. elektrik diyor ki:

   ben teşekkür ederim demeto inş faydalı olur.

 2. neslihan diyor ki:

  Hocam çok teşekkür ederim nerde aradıysam autocad çizim derslerini hepsi çok agır anlatmış temel düzeyde anlatan çok süper bir anlatım olmuş sagolun .

 3. Mesut Bey diyor ki:

  teşekkürler dostum gerçekten güzel anlatmışssın emeğine saygı devamı gelirse karşılığını alırsın pes etme.

  Saygılarımla, MESUT KIR (Elektronik Mühendisi.)

  1. elektrik diyor ki:

   teşekkür ederim mesut bey inş yakın zamanda ikinci bir video ile tesisat çekmeyi anlatacagım.

 4. Neslihan diyor ki:

  Hocam sağolun yeni başlayanlar için çok yararlı olmuş.video nun devamı yok mu? ben mi bulamadım acaba? çebilirseniz bizim için çok iyi olacaktır hocam

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir